O mnie Moja grupa Piosenki Wiersze Dla rodziców Ogólny rozkład materiału Album fotograficzny Katecheza

Maria  Skorupa

O mnie

Serdecznie witam

Nazywam się Maria Skorupa. Jestem nauczycielem wychowania przedszkolnego. Pracę w przedszkolu w Gliśnie rozpoczęłam w 1989 r. po ukończeniu Studium Nauczycielskiego, kierunek wychowanie przedszkolne w Gorzowie Wlkp. W 2009 r. ukończyłam studia pierwszego stopnia w Wyższej Szkole Zawodowej w Gorzowie Wlkp., kierunek Pedagogika, specjalność Pedagogika Wczesnoszkolna, a w roku 2011 otrzymałam tytuł magistra kończąc studia na Uniwersytecie Szczecińskim , kierunek Pedagogika Wczesnoszkolna i Przedszkolna. W 2014 roku uzyskałam stopień nauczyciela dyplomowanego.

Realizując główne zadania pedagogiki przedszkolnej, a mianowicie wszechstronny rozwój dziecka ,staram się poznać dziecko i jego potrzeby, zrozumieć motywy jego zachowania. Staram się nawiązywać bliskie  kontakty z poszczególnymi dziećmi oraz z całą grupą , dzięki czemu tworzą się między nami więzi osobowe. Dzieci w ten sposób mają zaspokojoną jedną z najważniejszych  w tym okresie potrzeb- potrzebę bezpieczeństwa.